ANA
SAYFAYA
DÖN


Yayın Tarihi; 3.05.2017MÜFTÜ ve İHRAÇ!

Öğretmen M. Arcaklıoğlu da ihraç edildi!

Çaycuma Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu’nun öğretmen ağabeyi Mustafa Arcaklıoğlu’nun, 1 Eylül 2016 Tarih ve 672 Sayılı KHK ile çalıştığı Beypazarı Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Muhasebe ve Finans Öğretmenliği görevinden ihraç edildiği açığa çıktı.

Beypazarı’nda yayımlanan http://www.beypazariguncel.com/m/?id=3922 sitesinin, FET֒cü Öğretmenler Gözaltında!” başlığıyla verdiği habere göre Mustafa Arcaklıoğlu; FETÖ Terör Örgütüne yönelik operasyonlar kapsamında gözaltına alınarak öğretmenlikten ve devlet memurluğundan ihraç edildi. Sitenin haberine göre, Arcaklıoğlu’nun evi aranarak bilgisayarı ve evraklarına el konuldu.

Beypazarı yerel basınından derlenen bilgilere göre Beypazarı İmam Hatip Lisesi Mensupları ve Mezunları Derneği (BEYİMDER) Başkanlığını da yapan Mustafa Arcaklıoğlu, bu kapsamda yaptığı faaliyetlerle de dikkati çeken bir öğretmendir.

Çaycuma’da göreve geldiği günden bu yana yaptığı faaliyetlerle dikkati çeken ve özellikle 4-6 Yaş Grubu Sıbyan Mektepleri’yle, son günlerde bir Fethullah Gülen projesi olduğu öne sürülen Kutlu Doğum Haftası organizasyonlarına verdiği çaba tartışmalara neden olan Müftü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu’nun ağabeyi Mustafa Arcaklıoğlu’nun da FETÖ Terör Örgütü operasyonları kapsamında ihraç edildiği haberi birçok soruyu da beraberinde getirdi.

...

Habere ilişkin linkler:

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2016/09/20160901M1-1.htm

http://www.beypazariguncel.com/m/?id=3922

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2016/09/20160901M1-1.htm

 

Bu yazı  2960 kez okunmuştur.


© Kirnapci
     
 

Bu Haberi Facebook'ta Paylaş